Bebiko 4 – pełnowartościowe mleko modyfikowane dla niemowląt

Gdy wchodzimy do sklepu i zerkamy na półkę z mieszankami mlek modyfikowanych dla niemowląt możemy mieć ochotę wypróbować wszystkiego po trochu

Gdy wchodzimy do sklepu i zerkamy na półkę z mieszankami mlek modyfikowanych dla niemowląt możemy mieć ochotę wypróbować wszystkiego po trochu. Ładne opakowania przyciągające wzrok nie powinny nas jednak zmylić. Przy wyborze mleka dla najmłodszy warto kierować się jego składem, opiniami innych rodziców, a także zdaniem ekspertów. Jednym z produktów, które regularnie otrzymują pozytywne zdania i jednocześnie oferują zbilansowany skład jest Bebiko 4. Jako odpowiedzialni rodzice powinniśmy zaopatrywać się wyłącznie w certyfikowane oraz przebadane pod względem zdrowotnym rozwiązania.

Dlaczego Bebiko 4 to pełnowartościowa alternatywa dla mleka matki?

Bebiko 4 w żaden sposób nie odstaje od prawdziwego mleka matki. W sytuacji, gdy mama zaniedbałaby własne żywienie lub nabawiłaby się problemów z przyswajaniem składników odżywczych to Bebiko 4 mogłoby mieć nawet korzystniejszy efekt. Mleko modyfikowane od producenta Nutricia jest pełne wartości, których częstokroć brakuje w diecie maluchów.

W tabeli składu znalazła się pełna rozpiska wartości odżywczych. Nie zabrakło nawet najmniej znanych mikroelementów takich jak cholina, l-karnityna czy witaminy D/K. Producent zadbał o to, aby wspomóc rozwój poznawczy niemowląt, dlatego do mieszanki dodał kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci nierafinowanych olejów roślinnych: kokosowego, rzepakowego i słonecznikowego. Poza serwatką mleka krowiego w mleku znalazło się unikalne połączenie błonnika GOS i FOS.

Bebiko 4 się nie nudzi – dostępne jest w różnych wariantach

Jeśli dziecko narzeka na przyjmowany pokarm, odwraca głowę i reaguje w nieprzyjemny sposób na podawane mleko to warto rozważyć wersje alternatywne produktu Bebiko 4. Jest on bowiem dostępny w wersji z kleikiem ryżowym (4R), jako produkt hipoalergiczny (bez laktozy, kazeiny, dużej ilości błonnika czy lecytyny sojowej). Kleik ryżowy jest także dobrym rozwiązaniem na brak uczucia sytości dziecka – płyny na tym etapie rozwoju mogą okazać się już niewystarczające. Z kolei Bebiko 4 ha sprawdzi się u cierpiących na kolki, zaparcia czy nietolerancje.

Bebiko 4 w pakiecie promocyjnym (4/8/12 x 800g)

Kupując mleko na dany okres rozwoju swojego dziecka warto myśleć o przyszłości. Jeśli wcześniej korzystaliśmy z produktów firmy Nutricia z serii Bebiko to bez obaw możemy zaopatrzyć się w większy pakiet. Mleko dostępne jest w zestawach po 4, 8 lub 12 sztuk. Każde opakowanie mieści 800 gramów, co przekłada się na 53 porcje. Zakładając, że dziennie będziemy podawać 3 posiłki to zestaw 12 opakowań wystarczy na 212 dni.

Baby obraz autorstwa azerbaijan_stockers - www.freepik.com